Wybierz swój język:

Hydrodekompresja cieśni nadgarstka

Leczenie „zespołu cieśni kanału nadgarstka” z objawami neuralgii nerwu pośrodkowego metodą hydrodekompresjii.

Zespół cieśni nadgarstka jest jedną z najczęstszych neuropatii w zakresie k. górnej. Objawy powstają w wyniku ucisku n. pośrodkowego w kanale nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka utrudnia funkcjonowanie ręki i z powodu przewlekłych dolegliwości – bólu i drętwienia jest niekiedy powodem nieprzespanych nocy i utrudnienia wykonywania codziennych czynności.

W ostatnich latach leczenie ZCN polegało głównie na zabiegu operacyjnym kanału nadgarstka.

Typowy – operacyjny zabieg wykonywany w przypadku zespołu cieśni nadgarstka jest metodą skuteczną jednak  niesie z sobą dyskomfort związany z kilkudniowym  wyłączeniem funkcji ręki z uwagi na konieczność uciskowego opatrunku pooperacyjnego.

Nowym sposobem leczenia ZCN jest małoinwazyjny zabieg hydrodekompresji n. pośrodkowego.

Wykonuje się go u pacjentów, u których zespół cieśni nadgarstka wywołuje charakterystyczne dolegliwości i jest potwierdzony badaniem ENG – elekroneurografii (przewodnictwa) nerwu pośrodkowego

Celem zabiegu jest zlikwidowanie przyczyny bólu i drętwienia ręki oraz przywrócenie prawidłowej funkcji kończyny górnej

Hydrodekompresja nerwu pośrodkowego minimalizuje ryzyko zmian pooperacyjnych i pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych czynności.

Wykonuje się go poprzez iniekcję cienką igłą do kanału nadgarstka – przestrzeni wokół nerwu pośrodkowego płynu odbarczającego nerw wraz z lekiem przeciwdziałającym stanowi zapalnemu.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Całość procedury wykonuje się  się pod kontrolą USG co  umożliwia  dokładną kontrolę przebiegu zabiegu.

Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Od następnego dnia po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności wymagających użycia reki.

Zapraszamy pacjentów do rozmowy na temat wskazań do zabiegu.

Zabieg hydrodekompresji nerwu pośrodkowego w cieśni kanału nadgarstka jestwykonywanyw Centrum Zdrowia Fudeko Med przez lek. Wojciecha Zabielskiwego specjalistę neurologii i elektroneurografii.